یوکای و محل پیدا کردن آن ها: تنگو

یوکای و محل پیدا کردن آن ها: تنگو

یوکای و محل پیدا کردن آن ها: تنگو 1280 450 ژاپن سفر

یکی از موجودات افسانه ‌ای و اساطیر ژاپن، tengu مخلوطی از انسان و کلاغ است که به طور مخفیانه در جنگل و کوه ‌ها زندگی می‌کند. ​

بیشتر نمایش ‌های Tengu به دو نوع گسترده تقسیم می‌شوند.

رایج آن بیشتر در ظاهر انسان می شود، اما با پوست قرمز، بینی دراز و چهره ‌هایشان نیز به شکلی تهدید آمیز به هم پیچیده است.

در افسانه ‌های محلی مناطق کوهستانی که در آن اعمال سوگند انجام می‌شود، مانند یوشینو در استان نارا و کوه میتاکه در حاشیه توکیو تنگوها حضور دارند و به طور گسترده دیده می ‌شوند. ​

کاراسو تنگو به طور عجیبی در ظاهر دزدیست با دهان منقار مانند و پوست آبی یا سبز است، گاهی اوقات با یک تاج قرمز یا نارنجی مانند یک کوکتل است.

برگرفته از کارورا در اصل یک خدای هندو است که در بودایسم به عنوان یک چهره محافظ جای گرفته ‌است.

اگر چه کم ‌تر از نوع کونوها رایج است اما گاهی اوقات می توان آن را در معابد و زیارتگاه ‌ها به ویژه در معبد کاسگا در نارا و معبد یاکوئین در کوه تاکائو دید که تصویر آن‌ها با ایزونا گونگن، خدای جنگ در ارتباط است. ​

به احتمال زیاد ریشه در افسانه‌ های باستانی چین دارد، اولین اشاره به تنگو در اوایل قرن هشتم با گسترش بودایسم از چین و کره همزمان شد.

در حال حاضر، آن‌ها عمدتا موجوداتی بدخواه هستند که گفته می‌شود کودکان را می دزدند و به جنگل ‌ها می‌ برند و موجب آتش‌سوزی در شهرها می‌ شوند.

در دوره کاماکورا، آن‌ها اغلب در طومارهای تصویری (‏ماکی – E-maki) ‏به عنوان وسیله ‌ای هجوآمیز ظاهر می ‌شدند که به منشورهای بودایی به خاطر خودپسندی‌ هایشان و اعمال فاسد شان در آن زمان حمله می‌ کردند. ​

مانند کاپا، به نظر می ‌رسد که تصویر تنگو در طول زمان به چیزی بی طرفانه تبدیل شده ‌است.

یک نیروی طبیعت که به طور صلح ‌آمیز با احترام و آرام وجود دارد.

میاموتو تسونیچی، فولکلور بزرگ، گزارش داد که وبلاگ نویسان کوه ایشیزوچی در استان Ehime حضور مداوم تنگو را در اطراف خود احساس کردند و قبل از قطع کردن هر درخت بلند با شاخه ‌های پهن و بلندی که ممکن است انتخاب کنند روی آن بنشینند، اجازه خواستند.

در اواخر سال ۱۸۶۰ گفته شد که دولت ایدو اخطارهای مودبانه ای را برای تنگو ارسال کرده و از آن ‌ها خواسته بود تا قبل از بازدید دولت، مناطق روستایی را تخلیه کنند.

​شاید ماندگارترین افسانه مرتبط با این اصل، افسانه شخصیت مربی آن ‌جهانی باشد.

گفته می‌شد که قدیمی‌ ترین و عاقل ‌ترین پادشاه این کشور سوهوآ است، نوعی پادشاه در جهان ارواح که در کوه کوراما در شمال کیوتو زندگی می‌کرد.

افسانه او با افسانه معروف سامورایی میناماموتو یوشمیتس پیوند خورده بود، که مجبور بود بیشتر دوران کودکی خود را در تبعید در یک قلعه دور افتاده بر روی کوه بگذراند، و تصاویر این دو پرستاره در زیر نور ماه به صورت مضمونی رایج در چاپ چوبی دوره عیدو درآمد.

این منجر به نوعی گرایش شد، که اغلب در داستان ‌های اصلی شمشیرزن‌ های مشهور و طومارهای نظامی (‏دنشو)‏ ظاهر می‌ شد. ​

امروزه، راه ‌های زیادی برای بازدید کنندگان از ژاپن برای کاوش در افسانه تنگو وجود دارد.

یک مکان عالی برای شروع، معابد و زیارتگاه‌ هایی مانند معبد کوراما در روستای کیوتو، مقبره کاسگا در نارا و مقبره هانسوبو در کاماکورا است که مجسمه‌ های متعدد و حکاکی در آن دیده می‌شود.

رابطه سطحی بین انسان و موجودات فراری نیز در تعدادی از جشنواره ‌های محلی، از جشنواره مینو تنگو (‏۱۶ اکتبر)‏ در معبد سایکوجی در اوساکا تا پارک تنکایچی (‏۲ فوریه) ‏در محله شیموکیتاگاوا، جشن گرفته می‌ شود.

جهت دریافت ویزای توریستی ژاپن می توانید بدون واسطه خودتان اقدام کنید. ما با پکیج خدمات ویزای توریستی ژاپن کارهای پایه و اساسی را برایتان انجام می دهیم. ​​​​​​​​