۱۷ مکان دیدنی ژاپن

۱۷ مکان دیدنی ژاپن

۱۷ مکان دیدنی ژاپن 1250 450 ژاپن سفر

شیرتوکو

شیرتوکو ژاپن

شیرتوکو واقع در جزیره هوکایدو از نظر جغرافیایی در منطقه ای معتدل قرار گرفته است. به عنوان یک منطقه از دریای یخ فصلی، جنوبی ترین اقیانوس (کم ارتفاع ترین ) در جهان محسوب می شود.

دریای یخ به همراه جنگل های بکر و رودخانه ها، منشاء اورگانیسم های زنده ای در شیرتوکو است و اکوسیستم های ایجاد شده آن را محافظت می کند.

فستیوال برف ساپورو

فستیوال برف ساپورو

فستیوال برف ساپورو حدود نیم قرن قدمت دارد و سالانه بیش از دو میلیون بازدید کننده را از داخل و خارج ژاپن به خود جذب نموده است.

مجسمه های برفی و یخی با ابعاد و موضوعات مختلف محوطه مرکزی ساپورو را طی دوره هفت روزه این جشنواره در ماه فوریه پر می کند.

فستیوال نبوتا

فستیوال نبوتا

فستیوال نبوتا هر تابستان در شهرهای آئوموری و هیروساکی برگزار می شود.

این فستیوال شامل رژه فانوس های عظیم به شکل شخصیت های تاریخی و حیوانات است. صدها هنرمند زن و مرد حرکات موزون که هانتو نامیده می شوند در خلال فریادها و آوازهای بلند با شور و شوق در مسیر راه شان در خیابان ها رقص و پایکوبی می کنند.

معبد توشوگو

معبد توشوگو

معبد توشوگو مقبره ایه یاسو توکوگاوا است که کشور را در اوایل قرن هفدهم یکپارچه و متحد نمود و توکوگاوا شوگون (۱۸۶۷-۱۶۰۳) را پایه گذاری کرد.

کلاه فرنگی های مقبره که به طرزی با شکوه با کنده کاری های پر زرق و برق تزئین شده توسط جنگل احاطه شده است.

توکیو

توکیو

توکیو پایتخت و مرکز سیاسی و اقتصادی ژاپن است.

توکیو ویژگی های یک مرکز مدرن شهری، با خیابان هایی که آسمان خراش ها در آن صف کشیده اند را با عناصر سنتی که انعکاس چهارصد ساله تاریخ است تلفیق نموده است . نام قدیم توکیو “ادو” بوده است.

کوه فوجی

کوه فوجی

کوه فوجی مرتفع ترین کوه در ژاپن (۳۷۷۶ متر) است که با تعدادی از دریاچه های زیبا و جنگل پوشیده شده است.

فوجی کوهی آتشفشانی، مخروطی شکل و دارای ابعاد و شکل متناسب با دامنه بلند شیب دار می باشد که به مدت سیصد سال خاموش بوده است.

مردم ژاپن از زمان های قدیم کوه فوجی را به منزله یک کوه مقدس پرستش نموده اند.

دهکده شیراکاوا

دهکده شیراکاوا

بسیاری از سکنه دهکده شیراکاوا در استان گیفو و دهکده های کامیتاما و تایرا در استان تویاما هنوز هم در خانه های روستایی و بزرگ با بام های پوشال پوش شیبدار (سبک گزشو) زندگی می کنند، که در آن جا زندگی سنتی منحصر به فردی را در شرایط آب و هوایی سخت که مشخصه اش بارش برف سنگین است سپری می کنند.

بناهای تاریخی کیوتوی باستان

بناهای تاریخی کیوتوی باستان

بناهای تاریخی کیوتوی باستان (شهرهای کیوتو، یوجی و اوتسو): کیوتو به عنوان مرکز دربار امپراطوری از قرن هشتم تا اواخر قرن نوزدهم عمل نمود.

منطقه ای که مملو از مقبره، معبد، باغ و خیابان هایی است که تجسمی از زمان های دور هستند و می تواند به عنوان مهد فرهنگ ژاپن قلمداد گردد.

کاخ هیمه جی

کاخ هیمه جی

کاخ هیمه جی درخشان ترین مثال از معماری قلعه های ژاپنی قرن هفدهم است که با سیستم دفاعی پیچیده ای مجهز شده است.

این کاخ که گاهاا کاخ شیراساگی (حواصیل سفید) نامیده می شود با نمای به زیبایی طراحی شده و دیوارهای گچبری شده، حواصیل سپیدی را که در حال بال گشودن است به ذهن متبادر می کند.

پل ستو اوهاشی

پل ستو اوهاشی

پل ستو اوهاشی که بین جزایر هونشو و شیکوکو در امتداد دریای داخلی ستو قرار گرفته و استان های اوکایاما و کاگاوا را به هم متصل ساخته، طولانی ترین پل جهان است که راه های جاده ای سواره رو و خطوط راه آهن را به هم مرتبط نموده است.

گنبد گنباکو

گنبد گنباکو

اولین بمباران اتمی در تاریخ بشریت در تاریخ ۶ اوت ۱۹۴۵ در هیروشیما صورت گرفت.

گنبد گنباکو، ساختمانی که در نزدیکی زمین مسطح شده پس از بمباران پابرجا ماند، هم اکنون یادآوری است از تخریب دهشتناکی که توسط سلاح های هسته ای صورت گرفت.

معبد شینتوی

معبد شینتوی

معبد شینتوی ایتسوکوشیما: این معبد که در جزیره کوچک ایتسوکوشیما ساخته شده، به قرن ۱۳ میلادی باز می گردد.

این بنا که عمدتاً به عنوان یکی از سه مکان دیدنی در ژاپن معروف شده تجلی تصویر زیبایی از یگانگی با محیط طبیعی پیرامونی است که برفراز دریا و در مقابل کوه ها قد برافراشته است.

کوه آسو

کوه آسو

کوه آسو یک آتشفشان تلفیقی فعال است که تقریباً در مرکز کیوشو واقع شده است.

دهانه مخروطی شکل این آتشفشان که با فعالیت های آتشفشانی مکرر طی ۳۰۰۰۰ سال گذشته شکل گرفته است، ۲۰ کیلومتر قطر دارد. این ناحیه غنی از چشمه های آب گرم، چشمه سار و چمن زار می باشد.

جزیره کوهستانی یاکوشیما

جزیره کوهستانی یاکوشیما

جزیره کوهستانی یاکوشیما به قلل مرتفع خود که به هزار متر بالاتر از سطح دریا می رسد مفتخر است و مکانی را برای پوشش گیاهان نیمه استوایی تا قطبی فراهم آورده است.

معروف ترین آن ها درختان غول پیکر سدر یاکوشیما است که هزارساله یا کهن ترند.

نارا

نارا

نارا پایتخت ژاپن در قرن هشتم بوده است. بناهای تاریخی این شهر، معابد و مقبره هاT انعکاس دوره ای از فرهنگ بودایی است.

هوریو-جی، که در اطراف شهر نارا واقع شده مجموعه ای است متشکل از ۴۰ معبد که به قرن هفتم و هشتم باز می گردد و دربرگیرنده پرقدمت ترین ساختمان های چوبی جهان محسوب می شود.

قطارهای شینکانسن

قطارهای شینکانسن

قطارهای شینکانسن، قطارهای گلوله ای (سریع السیر) هستند که با سرعتی بیش از ۲۰۰ کیلومتر تا حداکثر ۳۰۰  کیلومتر در ساعت حرکت می کنند.

خطوط حرکت این قطارها که نخستین بار در سال ۱۹۶۴ بین توکیو و اوساکا برقرار شد هم اکنون توکیو را به اغلب شهرهای اصلی در سرتاسر کشور ژاپن وصل می کند و برای سفرهای تجاری و سیاحتی مورد استفاده قرار می گیرد.

اوساکا

اوساکا

اوساکا بدوا به منزله یک شهر تجاری بسط یافت و امروزه همراه با توکیو یکی از مهم ترین مراکز اقتصادی ژاپن محسوب می شود.

اوساکا که به خاطر آب و “پلهای ۸۰۸” شناخته می شود، دارای رودخانه ها و نهرهای متعددی است که در مناطق شهری آن جاری می باشد.