۴ مکان دیدنی شهر کانزاوا ژاپن

۴ مکان دیدنی شهر کانزاوا ژاپن

۴ مکان دیدنی شهر کانزاوا ژاپن 1280 450 ژاپن سفر

مکان های دیدنی کانزاوای ژاپن، پیشنهادهای بسیاری را برای گردشگران و توریستان ایجاد کرده است. این مکان های دیدنی برای مسافرانی که خواستار دیدن مکان عجیب و غریب هستند بسیار عالی است.

در این مطلب به معرفی ۴ مکان ددنی شهر کانزاوا ژاپن می پردازیم.

۱. قلعه پارکی کانزاوا

قلعه پارکی کانزاوا

این قلعه در مرکز شهر کانزاوا قرار دارد و زمان ساخت آن به سال ۱۵۰۰، زمان پیدایش مدارس دینی بر می گردد.

سپس این قلعه توسط Oda Nobunaga یکی از متحدکنندگان ژاپن تبدیل به قلعه شد.

چندی بعد قلعه کانزوا به پایگاه قدرت قبیله مائدا تبدیل شد و در خلال جنگ جهانی دوم به عنوان یک پایگاه نظامی مورد استفاده قرار گرفت.

قبل از بازگشایی این قلعه به روی عموم مردم، پارک قلعه به عنوان محوطه دانشگاه کانزاوا مورد استفاده قرار گرفت و در سال ۱۹۹۵ محوطه دانشگاه به مکان دیگری انتقال یافت.

در حال حاضر این قلعه یک مکان فرهنگی و جزئی از میراث تاریخی این شهر محسوب می شود. برخی از ساختمان های این قلعه عبارتند از:

  • Hishi-yagura
  • Hashizymemon
  • Gojikken-nagoya

این سه ساختمان جزو بزرگترین سازه های چوبی ژاپن بعد از سلسله Meiji هستند.

دیگر مکان های معروف این قلعه شامل : Gate kahakumon , Ishikamamon , و sanjikencn nagayan هستند.

دو مکان آخر به عنوان سرمایه های فرهنگی و ملی ژاپن در نظر گرفته می شوند.

دیوارهای سنگی قلعه نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و نشان دهنده تکنیک های سنگ تراشی مختلفی در طی قرن ها هستند.

باغ Gyokusen-inmaru قطعه زمینی بسیار زیبا و مرتب است که در اطراف استخر ساخته شده است. در این باغ می توانید همزمان با برگزاری مراسم چای از دیدن این باغ زیبا نیز لذت ببرید.

مراسم چای شامل چای سبز matcha و شیرینی سنتی و تازه ژاپنی (namagashi) می باشد.

هزینه بازدید از قطعه: ورود به این قلعه زیبا رایگان است. جهت بازدید از برج و سازه های انبار قلعه (۳۲۰ یوان برای افراد بزرگسال و ۱۰۰ یوان برای کودکان). جهت مراسم چای باغ Gyokusen، برای هر نفر ۷۳۰ یوان خواهد بود.

ساعات بازدید: زمان بازدید از پارک قلعه از ۷:۰۰ صبح الی ۶:۰۰ بعد از ظهر (در ماه های March تا ۱۵ October) و از ۸:۰۰ صبح الی ۵:۰۰ بعد از ظهر (۱۶ October تا Feburary). زمان بازدید از برج و سازه های انبار از ساعت ۹:۰۰ صبح الی ۴:۳۰ بعدازظهر است و زمان بازدید از باغ Gyokusen از ساعت ۹:۰۰ صبح الی ۴:۳۰ بعد از ظهر خواهد بود. (باغ از ۲۹ دسامبر تا ۳ ژانویه بسته است)

طریقه رفتن به قلعه کانزاوا: از ایستگاه JR Kanzawa، با استفاده از اتوبوس به ایستگاه Kenrokuen Garden بروید که در حدود ۱۵ دقیقه در راه خواهید بود و از آنجا یک دقیقه پیاده تا قلعه نیاز به پیاده روی خواهید داشت.

۲. باغ Kenrokuen

قلعه پارکی کانزاوا

بخش اصلی زمین قلعه کانزاوا که در بیرون قلعه واقع شده است به باغ زیبایی تبدیل شده است که این باغ توسط افراد قدرتمند و در طی ۱۸۰ سال ساخته شده است.

امروزه این باغ نه تنها جزو سه باغ بزرگ ژاپن است بلکه به عنوان یکی از مکان های زیبای ملی نیز یاد می شود.

بسیاری از بازدید کنندگان از دیدن زیبایی های بی نظیر این باغ شگفت زده می شوند. مساحت باغ Kenrokuen در حدود ۱۱ هکتار می باشد و شامل ۱۶۰ گونه گیاهی و بیش از ۸۰۰۰ درخت می باشد.

تعدای از مکان های دیدنی باغ،عبارتند از چشمه طبیعی، فانوس Kotojitoro،سازه Yugaotei (قدیمی ترین ساختمان باغ)، خانه چای Shigurutei، پل Hanamibashi، و درخت کاج Karasakinomatsu.

باغ Kenrokuen در هز فصل زیبایی های متفاوتی دارد.

هزینه ورودیه: ۳۲۰ یوان برای بزرگسالان، ۱۰۰ یوان برای کودکان

ساعات بازدید: ۷:۰۰ صبح الی ۶:۰۰ بعد از ظهر (March الی ۱۶ October)، ۸:۰۰ صبح الی ۵:۰۰ یعد از ظهر (۱۶ October الی Feburary)

طریقه رفتن به باغ Kenrokuen :از ایستگاه JR Kanzawa، با استفاده از اتوبوس به ایستگاه Kenrokuen Garden بروید که در حدود ۱۵ دقیقه در راه خواهید بود و از آنجا یک دقیقه پیاده تا قلعه نیاز به پیاده روی خواهید داشت.

۳. مناطق چایخانه ها (Chaya-gai)

مناطق چایخانه ها (Chaya-gai)

اگر به زمان های گذشته بازگردید، چایخانه ها را به یاد خواهید آورد که نمایانگر زمان قلعه های کانزاوا بوده است.

مناطق Higashi (در غرب) و Nishi chaya (در شرق) و Kazn-Machi chaya یکی از سه مناطق چای خانه ها می باشند.

Higashi Chaya به عنوان یکی از بزرگ ترین و معروف ترین چایخانه ها در بین افراد محلی و توریست ها است.

تعدادی از این خانه های چوبی قدیمی تغییر کاربری داده اند و به مغازه های سوغاتی فروشی، کافی شاپ، شیرینی فروشی و رستوران تبدیل شده اند.

در بازدید از این منطقه فراموش نکنید که از چایخانه های قدیمی هم بازدید کنید. دوتا از معروف ترین چایخانه های این منطقه Shima و Kaikaro است.

طریقه رفتن: از ایستگاه JR Kanazawa، از خط اتوبوس Higashi Chaya (15 دقیقه) و یا از خط اتوبوس Nishi Chaya (14 دقیقه) استفاده کنید. برای رفتن به Higashi Chaya باید در ایستگاه Hashiba-Cho پیاده شوید و برای رفتن به Nishi Chaya باید در ایستگاه Hirikoji پیاده شوید.

۴. مغازه فروش برگه طلا Hakuza

مغازه فروش برگه طلا Hakuza

کانزاوا ۹۹ درصد برگه های طلای ژاپن را تولید می کند. این برگه های طلا بر روی غذاها و نوشیدنی ها دیده می شوند. و برگه های طلایی که برای معابد، زیارتگاه ها و قلعه ها مورد استفاده قرار می گیرد اکثرا در کانزاوا تولید می شوند.

یکی از مغازه ها در  Higashi Chaya که در تولید برگه های طلا تخصص دارد Hakuza Hikarigura است.

انواع مختلفی از برگه های طلا را در این مغازه می توانید ببنید از برگه های طلا برای تزیین غذا تا سرامیک هایی که برای دکوراسیون جواهرفروشی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

شعبه دیگر این مغازه در Moriyama قرار دارد که تخصص آن در اتاق چای طلا می باشد.

ساعات کار: ۹:۳۰ الی ۱۸:۰۰ (شعبه Higashiyama) و ۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ (شعبه Moriyama)